Náhodný obrázok


OstraHora12

Domov arrow Kniha návštev

Kniha návštev

Pridať otázku alebo pripomienku


Terézia    29 júl 2009 20:07 |
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď, samozrejme som tiež zástancom, aby hlavná liečba spočívala v rukách lekára s príslušnou odbornosťou, ak však ide o veľmi vážne ochorenie, človek sa snaží nájsť aj ďalšie spôsoby a metódy, ktoré by "mohli" pomôcť. Ešte raz ďakujem.

správca farnosti -    28 júl 2009 07:09 |
Komisia pre vedu, vzdelanie a univerzity

Orientácia katolíckej verejnosti o otázkach homeopatie

V súvislosti s viacerými otázkami adresovanými na Konferenciu biskupov Slovenska ohľadom homeopatie (v súvislosti s vierou a morálkou) Komisia KBS pre vedu, vzdelanie, kultúru a univerzity pozvala viacerých odborníkov z oblasti medicíny na stretnutie so zástupcami Slovenskej homeopatickej spoločnosti, ktoré sa konalo 25.6.1996 na Sekretariáte KBS v Bratislave. Na základe tejto konzultácie vydáva Komisia KBS pre VVKU vyhlásenie chápané ako informácia pre katolícku verejnosť. Členovia KBS text tohto vyhlásenia odsúhlasili dňa 5. júla 1996 v Nitre.

"Problém homeopatie je problém medicínsky a preto patrí do oblasti medicínskej diskusie. V mene viery nemožno k odborným veciam zaujímať stanoviská. Pokiaľ ide o morálne stanovisko, vyžaduje sa od zástancov homeopatie odborná spôsobilosť (homeopatiu nemôžu vykonávať laickí pracovníci).
V morálnej rovine sa prízvukuje to, čo hovorí konštitúcia II. vatikánskeho koncilu Gaudium et spes, 36: „Lebo všetky veci práve nakoľko sú stvorené, majú svoju stálosť, pravdivosť a dobrotu, vlastné zákony a svoj poriadok: toto musí človek rešpektovať tým, že uznáva príslušné metódy jednotlivých náuk a technických odborov. Preto metodický výskum vo všetkých disciplínach, ak sa koná naozaj vedeckým spôsobom a v zhode s mravnými zásadami, sa nikdy nedostane do skutočného rozporu s vierou, keďže časné skutočnosti i danosti viery majú svoj pôvod v tom istom Bohu".
V tejto súvislosti S1ovenská homeopatická spo1očnosť prehlásila, že sú jej cudzie akékoľvek magické a okultné techniky alebo ideologické aspekty typu New Age, vrátane reinkarnácie a gnostických bludov.
Kľúčovou osobnosťou pre človeka z hľadiska jeho zdravia je lekár s príslušnou odbornou kvalifikáciou, ktorý podľa svojich poznatkov, skúseností a svedomia rozhodne, čo je pre chorého najlepšie.
Ďalšie riešenie problematiky v otázkach homeopatie sa môže odohrávať na pôde odborných fór po zhodnotení výsledkov experimentálnych prác a vedeckých publikácii."

Mons. František Rábek, nitriansky pomocný biskup
Predseda Komisie KBS pre VVKU , prebraté z http://www.kbs.sk/?cid=1117106898

Teézia    24 júl 2009 17:22 |
Dobrý deň pán farár
Chcem Vás poprosiť o radu a Váš názor na alternatívnu medicínu a liečbu homeopatikami. Nie sú tieto spôsoby liečby v rozpore s učením cirkvi ? Do akej miery sa môže človek liečiť formou alternatívnej medicíny aby tým neuškodil svojej duši? Ďakujem

michal@boba    12 marec 2009 14:43 |
ahojte mladeznici... tak Vas chceme este raz vyzvat, aby ste s nami isli do Martina na stretnutie s otcom biskupom... verime, ze spolocne prezijeme krasny den plny prijemnych zazitkov...
viac info na mladeznickom stretku v piatok o 19.00 v CPR... +

beja    01 február 2009 17:14 |
odporúčam stránku farnosti Čadca - Kýčerka http://www.fara.sk/kycerka
je fajn ;)

správca farnosti -    16 december 2008 18:59 |
Chcem sa poďakovať všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k zrealizovaniu predvianočnej svätej spovede v našej farnosti, spolubratom kňazom za duchovnú výpomoc. Opäť sa prejavila sila modlitby a pôsobenia Ducha Svätého prostredníctvom modlitieb členov spoločenstva Tešiteľov Božského srdca, ktorí sa počas celého spovedania modlili na chóruse. Vďaka!

Ivana    12 december 2008 09:47 |
8)Uz dlhsie sa snažím sem napísať, ale akosi som to stále nestihla. Chcem povedať "Snaha bola",že sa vždy teším, keď zavítam na Rovne na nedeľnú sv. omšu. Myslím, ´že názov veľmi výstižný nieje, lebo je to viac ako "Snaha bola". Tak spievajte aj naďalej s takým elánom ako doteraz a ja si na omši budem spievať spolu s Vami. Držte sa.

Vojto    24 október 2008 07:52 |
Skúsil som si zahrať hru Po stopách sv. Pavla, ktorej odkaz je aj na našej stránke. Nebolo to bez chyby ale do cieľa som sa dostal. Huráááá!!!
Som zapísaný na listine víťazov.
Skús si to aj TY!

michal @ boba    17 október 2008 10:11 |
No caute!!! Mladeznicke stretka by sme chceli zacat robit od novembra, pravdepodobne kazdy druhy piatok. Ale to sa este dohodneme. Stretka budu urcene pre mladeznikov od siedmej triedy az po rocnik narodenia 1900. Vsetkych pozyvame a tiez sa veeelmi tesime. Presnejsie info este vyhlasi aj pan farar v oznamoch po sv. omsi. Zatial sa drzte a coskoro sa stretneme... +

mladi    13 október 2008 09:11 |
Halooo
kedy už začnú mládežnícke stretká v našej farnosti. Už sa na ne veľmi tešíme
:grin

organizátori    06 október 2008 18:20 |
Ďakujeme všetkým, ktorí sa zúčastnili na 5.Michalskom plese kresťanských rodín. Svojou účasťou a dobrou náladou ste prispeli k výbornej atmosfére... Aj napriek menšej účasti sme sa všetci veľmi dobre zabavili a cítili sme sa ako na jednej veľkej svadbe... Už teraz sa tešíme na 6.Michalský ples, ktorý by sa mal pravdepodobne uskutočniť, ak BOH dá, 3.10.2009 ...

michal @ boba    20 september 2008 06:24 |
Dobrý deň vospolok...
Chceme sa poďakovať nášmu p. farárovi, že od nedele (každá druhá) začínajú mládežnícke sv omše. Tešíme sa na Vás, mlážníci nenechajte sa zahanbiť...
Snahabola, nech Vám to ide aj naďalej- ste super...

správca farnosti -    11 september 2008 22:17 |
Ďakujem pekne za Vaše prianie, osobne si však myslím, že túto schopnosť prejavovať to dobré a krásne z našej duše má každý človek. Stačí len uveriť tomu, že to Boh do nás vložil a že to aj po mnohých pádoch, chybách, či životných zraneniach z nás nevymizlo :)

Mária    08 september 2008 10:58 |
Srdečne chcem pozdraviť nášho nového duchovného otca, chcem mu popriať veľa sily a Božieho požehnania. Jeho slová sú povzbudzujúce, plné lásky a naplňujúce. S pozdravom Mária.

správca farnosti -    07 júl 2008 20:26 |
Pozdravujem vás
dávam do pozornosti novú e-mailovú schránku farnosti v tomto znení: lednickerovnefarnost@gmail.com
kde môžte adresovať vaše pripomienky, postrehy, či návrhy. Majte sa krásne, nech sa vám všetkým darí, prajem vám veľa citlivosti na vnímanie Božej lásky na každom vašom kroku.

Lenka a Romanka    30 jún 2008 11:34 |
Dobrý den.Sme velmi radi,že sme mali takeho skvelého Pána farara.Škoda,že ste museli odísť.Takého kňaza ako ste Vy nenájdeme nikde.Sme velmi radi,že ste tých 7 rokov s nami vydržal.Velka vďaka za všetko.Sme strašne radi,že práve Vy ste nás pripravoval na Sviatosť Birmovania.Budete nám velmi chýbat aj v telocvični.Nikdy na Vás nezabudneme,však na takého človeka ako ste Vy sa ani nedá zabudnuť.Prajeme Vám aj Pani katechetke všetko dobre a hlavne vela Božích milostí.Dovidenia a nezabudnite na nás!!!a dakujeme :roll :roll :cry :cry :roll

Tatiana a Romana    07 jún 2008 22:28 |
Mily Pan farar :)Srdecne by sme sa Vam aj v mene vsetkych birmovancov chceli podakovat za Vase duchaplne ci poucne kazne ktorymi ste oslovil vsetkych nas.Ako sa podakovat Panu Bohu,ze nam poslal takeho cielavedomeho a trpezliveho knaza ako ste vy?Len my velmi dobre vieme,kolko namahy ste musel vynalozit,aby sme sa mohli stretavat spolu s Vami v Bozom chrame!Pan farar tisicnasobna vdaka Vam za toto vsetko co ste pre nas urobil a prajeme Vam do buducnosti vela zdravia,statia,lasky, vela síl a hlavne Bozieho pozehnania.Budete nam za Vami smutno :cry

Marcela a Hela    07 jún 2008 09:02 |
Vdp. farár Jozef Šamaj,
deň 31. máj 2008 navždy zostane v našich mysliach i spomienkach. V tento významný deň 136 mladých ľudí farnosti Lednické Rovne prijalo sviatosť birmovania. My, ich animátori sme tiež boli posilnení posobením Ducha Svatého. Sedem mesiacov sme sa stretávali s birmovancami, prežili sme chvíle veselé i smutné, ale ďakujeme Pánu Bohu, že nám umožnil i takúto činnosť, pri ktorej sa aj naša viera ešte viac prehĺbila a utužila.
Ďakujeme Vám, dostojný pán farár za Vaše rady, Vašu podporu i pomoc pri príprave birmovancov a taktiež za nádherný priebeh tejto Sviatosti.
V našich modlitbách budeme vyprosovať Božie milosti pre Vás, p. katechétku i pre birmovancov.

Martin Hruška    04 jún 2008 21:37 |
Ďakujem pánovi starostovi, rodine Chmelíkovej, Michalovi a Bobe za priania k lektorátu a za podporu.

Terézia    01 jún 2008 14:57 |
Po nedeľnej svätej omši som odchádzala z kostola veľmi smutná, nakoľko na výzvu Pána dekana:"kolkí birmovanci sú na svätej omši..", zodvihlo caa 10 mladých ľudí ruku, i keď vzadu ich tiež niekoľko stálo, ale na danú výzvu nereagovali - hanbili sa?, nepočúvali kázeň? bolo to pod ich úroveň?... ťažko povedať, reagujem hlavne preto, že som tiež pripravovala svoju skupinu k birmovke, a je mi tak trošku úzko na duši, keď som si tam našla iba jedno z dievčat...snáď boli nejakí aj na rannej omši - aby som nikomu neukrivdila...ale čo všetci tí ostatní, na začiatku oduševnelí mladí ľudia? To naozaj bol na každej birmovaneckej omši kostol plný pretvárky...Ak čítate tieto riadky, Vy "teraz už dospelí kresťania" tak mi to prosím vyvráťte, aby som nezačala patriť medzi tých, ktorí si myslia, že venovať vám svoj čas a dať vám kus zo svojho srdca vlastne vôbec nemá zmysel.... :cry


74
(počet príspevkov)
« 1 2 3 4 »

EasyBook

© 2019 Farnosť Lednické Rovne
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.