Náhodný obrázok


PutNedela 18

Domov arrow Kniha návštev

Kniha návštev

Pridať otázku alebo pripomienku


Paľo    04 február 2018 08:17 |
Pan Jan, nemyslim si, ze zadusna sv. omsa sa da naplanovat v rovnakom predstihu ako detska omsa. Ked nas opusti blizky clovek, mame ako veriaci nadej, ze postupil do vecnosi, toho "najvyssieho levelu." Ved to je podstata toho, preco verime - mame nadej ako ju mal aj Jezis Kristus! Zosnulym mame predsa tuto radost z vecnosti dopriat. Ano, zialime, ked nas opusti nas blizky, je to prirodzene ako je rovnako prirodzene aj spravanie sa deti v deviatom roku zivota. Skusme byt empaticki aj my voci nim. A vo chvilach, kedy prezivame smutok zo straty cloveka je nasa empatia o to uzasnejsia a cennejsia. Pan farar je clovek, ktoreho poslanim je byt v jeden den pre mnohych z nas. Je bezne predsa, ze rano dava pomazanie tazko choremu, na poludnie pochovava a vecer krsti. To je zivot a jeho kolobeh. Empaticky by nemal byt iba on, ale predsa my vsetci navzajom. Ludia, budme tolerantni a skusme tiez viest deti vo farnosti k slusnemu spravaniu a ucte, nenechavajme to iba na knaza, je predsa nemozne, aby uplne suploval vychovu rodicov. My sme rodicia, ktori v prvom rade maju svoje deti vychovavat a ist im prikladom.

Zaroven sa chcem vyjadrit k vedeniu sv. omsi. Kazda jedna - nedelna, sviatocna, detska, zadusna atd. je v nasej farnosti obrovskym duchovnym zazitkom a posilnenim. A pokial sa niekomu celebrovanie omse nepaci, je slobodna volba, chodte do inej farnosti, kde sa posilnite viac. :-) Tak ako mame moznost vyberu lekara, skoly, zanru literatury, konickov..., rovnako existuje aj volba sv. omse, ktorej sa zucastnime. Mnohi ludia z okolitych farnosti - od PB po Pruske (osobne poznam aj z TN) si takisto vyberu radsej sv. omsu v kostole LR. :-) A je to urcite kvoli sposobu a rozhladenosti, akou sa nam pan farar Stolarik prihovara. Pre veriacich, ktori pozorne pocuvaju jeho logicke a duchaplne slova su urcite vacsim prinosom a povzbudenim prave tieto slová ako samotne spievanie. (Prepacte, pan farar, urcite by ste radi spievali viac, ak by Vam to Vase zdravie dovolilo.) Samozrejme, 100 ludi - 100 nazorov, vsetkym sa nikdy nevyhovie. A je tak jednoduche pisat kritiku neosobne po weboch ako osobu vyhladat a vysvetlit si veci. Aj to je fenomen dnesnej doby, zial.

Vyjadrujem nasmu knazovi vdaku za jeho pristup, za snahu ludi spajat a ucenie ako spravne pochopit veci svetske i duchovne. Naucili ste ma za tie spolocne roky v nasej farnosti naozaj vela!

Aj napriek niektorym kritikom, mozno az neprajnikom zvladate vykonavat svoje narocne poslanie kňaza s gráciou! :-)

Ľubka    03 február 2018 19:52 |
Predovšetkým ako veriaca a mama jedného z birmovancov musím reagovať na príspevok pani Márie Kučiakovej zo dňa 3. januára 2018.
Vážená pani Kučiaková, začnem podobne ako Vy svoj príspevok v knihe návštev – len povzbudenie, radosť a duchovné vedenie je cítiť z omší v Lednických Rovniach. Duchovný otec dôstojný pán farár Stolárik je jeden úžasný kňaz a veľký človek, ktorý je svojím racionálnym chápaním dnešného sveta a prepájaním evanjelia so súčasnými problémami príkladom nám všetkým. Nám, ktorí jeho slová pozorne počúvame, nájdeme odpovede na svoje otázky. Naozaj sa často zamýšľame so svojimi blízkymi nad tým, ako nás neskutočnou láskou Pán Boh miluje, keď nám požehnal do farnosti nášho kňaza. Mnohé farnosti a bez pochyby aj tie v Bratislave, ktorú spomínate, by nám ho v dobrom závideli!!!:-)
Čo sa týka našich birmovancov, pán farár má aj v tomto prípade náš veľký obdiv, pretože sa snaží vniesť do ich životov určité pravidlá, ktoré, žiaľ, podľa správania aké majú, doma zrejme od svojich rodičov nastavené nemajú. Práve naopak, buďme mu vďační, že je rodičom nápomocný a snaží sa naším dospievajúcim vo farnosti ukázať ten správny smer. Veď sa zamyslime – nezvolil si tú ťažšiu cestu? Jednoduchšie by preňho bolo potvrdiť im účasť na sv. omšiach bez ohľadu na to, či sa ich naozaj zúčastnili! Viete si predstaviť, aká anarchia by v prípravách na sviatosť birmovania zavládla? Prechádzanie so sakristie je zavedené práve kvôli tomu, aby birmovanci naozaj na sv. omši prítomní boli, pretože odovzdajú svoje knižky na podpis a po sv. omši si ich u pani kostolníčky opäť vyzdvihnú.
Skúsme hľadať spoločne riešenia pre dobrú vec! Je najľahšie nepričiniť sa o spoločné dobro a poukazovať na chyby, ktoré v skutočnosti chybami nie sú, práve naopak.
Sv. omše pod vedením nášho duchovného otca - pána farára Stolárika sú jasné, zrozumiteľné, vecné, stručné a hlavne plnia cieľ pre všetky vekové kategórie. Vyprosujeme mu pevné zdravie a entuziazmus, aby to takto ešte dlho zotrvalo.
A bolo by na mieste, keby ste svoje výhrady prezentovali kňazovi osobne a nevypisovali ich na webovú stránku farnosti, pretože som presvedčená, že väčšina farníkov a veriacich prichádzajúcich na sv. omše do farnosti Lednické Rovne a aj z okolitých farností (ktorých nie je málo) s Vaším názorom nesúhlasia a tí nestranní, ktorí nemali možnosť vypočuť si osobne homílie nášho pána farára môžu mať na základe Vášho príspevku veľmi skreslené predstavy. Ďakujem! :cry

Peter    20 júl 2016 00:02 | Bratislava
Páči sa mi zvyk, že každoročne je na diecéznu púť starých rodičov k sv. Joachimovi a Anne v Lednických Rovniach vypravený aj mimoriadny historický vlak, ktorým môžu ľudia na púť pricestovať. A potom zase odcestovať ním z púte späť do svojich domovov.
Vláčik privezie pútnikov z Trenčianskej Teplej cez Nemšovú, Borčice, Bolešov, Sedmerovec, Pruské, Dulov a Horovce až do Lednických Rovní. Je však smutné, že medzi Nemšovou a Lednickými Rovňami majú či už miestni ľudia, alebo aj návštevníci, možnosť v posledných rokoch cestovať vlakom už len tento jeden deň v roku, počas konania diecéznej púte. Pravidelná osobná železničná doprava tu pritom fungovala dlhé roky - od otvorenia trate v roku 1910 až do roku 2003. Hoci boli snahy obnoviť ju, doteraz sa tak nestalo. Preto nezabúdajme vo svojich modlitbách prosiť o jej obnovenie. Ale zároveň ďakujme aj za ten 1 spiatočný spoj počas púte, keď si môžu starí rodičia zaspomínať, ako cestovali kedysi a trať počas tejto nedele ako-tak ožíva. Nebuďme voči osudu tejto lokálky ľahostajní a vážme si dedičstvo našich otcov a predkov, ktorí nám ju postavili.
Prosme teda nášho Pána, ako aj patrónku nášho národa - Sedembolestnú Pannu Máriu - aj počas diecéznej púte, aby vlaky na trati Nemšová - Lednické Rovne jazdili pravidelne. A skúsme aj konkrétnymi námetmi a činmi prispieť k oživeniu tejto regionálnej železnice.

Eva    18 marec 2015 18:23 |
http://www.stretnutia.biznisweb.sk
Veľmi sa teším, že farnosť v Lednických Rovniach "ŽIJE", ste povzbudením pre tých, čo hľadajú a možno netušia, že BOH JE S NIMI a to 24 hodín denne aj cez kňazov a aj cez kňaza, ktorým je Stanislav Stolárik, Mgr., kňaz vo farnosti Lednické Rovne. Nech Boh dá množstvo milostí a darov Ducha Sv. práve takýmto kňazom, MODLIME SA ZA NICH ! Som Bohu vďačná, že som sem mohla napísať...PÁN NECH ŽEHNÁ KROKY VŠETKÝCH, ČO HO "POČUJÚ", ale aj tých, čo ho hľadajú. Veď Veľká noc je o NÁDEJI pre všetkých a o vzkriesení, o večnosti, v ktorú veríme a dúfame, lebo JEŽIŠ JE ŽIVÝ, aj dnes, vstal zmŕtvych...pokojné a požehnané dni Vám prajem do farnosti v LR ! Vaša - Eva

Marika    17 september 2013 15:48 |
všetci sa musíme zapájať do všetkých akcii vo farnosti, potom aj naša farská rodina bude veľkou rodinou
Ďakujeme Medňancom za krásne prežitú nedeľu Sedembolestnej Panny Márie :) :roll

správca farnosti -    18 február 2013 10:53 |
Milí farníci, teším sa spolu s vami z ovocia ľudových misií, s pátrami sme sa dohodli, že určite k nám zavítajú napr. niekedy na víkend urobiť duchovnú obnovu.

Farnik    18 február 2013 07:33 |
Pripajam sa .
Bolo to velmi krasne prezit
Svate ludove misie-Lednicke Rovne.
Tyzden plny noveho poznania o tom ako nas Kristus miluje. Dufam, ze nam to ostane na dlho zapisane v nasich srdciach. Pan Boh zaplat?
Aj tymto dakujem patrom, Rastovi a Lubosovi, za cas straveny u nas v Lednickych Rovniach

rodina    17 február 2013 20:14 |
Ďakujeme za príležitosť prežiť Misie v našej farnosti. Bol to naozaj požehnaný čas ... Veríme, že z tohoto bohatstva budeme ešte veľmi dlho čerpať ...

J Z    27 júl 2012 17:49 |
http://youtu.be/FzoMX_HBUTs
Zaznam z priameho prenosu z pute Sv. Joachima a Anny 22.7.2012 najdete tu: http://youtu.be/FzoMX_HBUTs

Oskar    01 október 2011 21:06 |
Foto z plesu kresťanských rodín 2011 je tu voľne k stiahnutiu

https://skydrive.live.com/?cid=4DCBBC58090 DB7F0&id=4DCBBC58090DB7F0%212236&sc=photos#cid=4DCBBC58090DB 7F0&id=4DCBBC58090DB7F0%212215&sc=photos

farník z Lednickýc    25 júl 2011 22:59 |
Cez tento víkend sme zažili krásnu akciu 2. diecéznej púte starých rodičov Lednické Rovne . Kto sa zúčastnil určite neoľutoval. Veľká vďaka všetkým čo ju organizovali a hlavne p Bohu za to že všetko dobre dopadlo :roll

Administrator    20 júl 2011 07:10 |
http://lednickerovne.fara.sk
Pôvodný web našej farnosti je už plne funkčný
www.lednickerovne.fara.sk
:)

správca farnosti    24 jún 2011 00:19 |
nájdete nás na:

https://sites.google.com/site/lednickerovnefarnos t/

apperopay    15 august 2010 21:01 | Lebanon
http://www.dontstayin.com/members/forecastmanchester184616462http://www.dontstayin.com/members/forecastmanchest
Wow,Congratulations to the site owner for this marvelous work you’ve done. My name is Alfonso.I love you site!!
Thanks, Bye Now.
Komentár Administrátora Komentár Administrátora:
From priest of our St. Michael´s parish:
Hi Apperopay, thanks for congratulations, we´re happy you like our site. We do it always with most interest to bring infos for everyone who could find here upgrade of his own spirit ;)
God bless You, bye 8)

Veriaci    03 august 2010 17:36 |
Pochválený buď Ježiš Kristus.
Chcela by som sa Vás spýtať, že či by nemohli bývať sv. omše na našej kaplnke sv. Joachima a Anny aspoň 1krát do týždňa po celý rok .
Vopred Vám ďakujem za odpoveď.
Komentár Administrátora Komentár Administrátora:
Dobrý deň, sv. omše by nemohli bývať v kaplnke z viacerých dôvodov. Rád Vám ich osobne zodpoviem a vysvetlím vo fare v úradných hodinách.

S pozdravom

správca farnosti

Marika    24 apríl 2010 17:04 |
Čaká nás v našej farnosti prvé sv. prijímanie, birmovka a diakonska vysviacka nášho rodáka. Prosím vštky rodiny, aby sa za rodičov týchto detí spoločne s deťmi modlili. Práve v roku kňazov, kedy sú viac skúšaní, viac prenasledovaní. Vďaka za vaše modlitby.

Marika    24 apríl 2010 17:01 |
Chcem sa poďakovať p. farárovi za dnešnú sobotu. Sme radi,že sa aj náš syn zúčastnil turnaja v Predmieri. Vďaka

EVA    23 apríl 2010 19:13 |
http://www.stretnutia.biznisweb.sk
Moji milí, vo farnosti môjho RODISKA !
Chcem Vás poprosiť o hlasovanie do kalendára mien, za meno TARABA !
Môžete tak urobiť, ak navštívite moju webku:
www.stretnutia.biznisweb.sk
Som dcéra pána TARABU, ktorý
nezažil veľa ocenení za to, kým bol za totality...ako dizajnér.
Pre nás je TO TEN NAJ... ČLOVEK, náš TATINKO.
A BOHU ĎAKUJEM-e, že je NÁŠ!
Tak ak môžete, pomôžte mi, možno to meno TARABA bude zapísané !
Vopred Vám ĎAKUJEM a budem šťastná, aj keď nebudete hlasovať a pozriete sa moju webku !
Pozdravujem všetky moje spolužiačka a spolužiakov, ktorí so mnou "drali lavice" na ZŠ v LR !
Potom som odišla do Bratislavy a to je už dááávno, ale viem KAM PATRÍM a KTO SÚ MOJI RODIČIA !
A ešte PRAJEM VEĽA BOŽÍCH DAROV RODINKE VOJTECHA CHMELÍKA ml., aj všetkým VOJTOM v RODINKE CHMELÍKOVCOV ! DNES MÁ VOJTECH MENINY !
Ale Vojto ml. sa určite zaslúžil o to, aby som mohla vôbec napísať !
BOH TI ŽEHNAJ VOJTO !
A celej farnosti nech BOH ŽEHNÁ !
EVA Petiková - TARABOVÁ

Ivka a Peter M.    14 február 2010 08:34 |
Ďakujeme pánu farárovi za jeho utešujúce a vysvetľujúce rozhovory, ktoré sa nami absolovoval pri strate, ktorá nás nečakane postihla. Prajeme mu veľa podobnej duchovnej sily, ktorú dodáva celej farnosti.

Stanislava    31 október 2009 21:09 |
Dobry večer pan farar. Asi si už na mna nespominate. Ale pripravovali ste ma na birmovku a za velku vdaku sme vam darovali sošku.Možno si už spominate. S pozdravom Stanka


74
(počet príspevkov)
1 2 3 4 »

EasyBook

© 2020 Farnosť Lednické Rovne
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.