BielaSobota 1

Domov arrow Farské oznamy arrow 23. februára 2020 7. nedeľa “cez rok”
23. februára 2020 7. nedeľa “cez rok” Tlačiť E-mail
Nedeľa, 23 február 2020
Farské oznamy

DEŇ

LEDNICKÉ ROVNE

DOLNÁ BREZNICA

PO

UT

ST

ŠT

PI

SO

NE

ČAS SV. OMŠÍ V TÝŽDNI

v tomto týždni budú sv. omše ráno v pondelok, utorok a štvrtok, detská sv. omša nebude ani stretnutie “Dobrý deň, to sme my” v Ledrove,

tento týždeň budeme mať prázdninový režim.

POPOLCOVÁ STREDA

je deň pokánia a prísneho pôstu, kedy sa nekonzumuje mäso. Pôst znamená iba raz dosýta sa najesť, pričom možno prijať trochu pokrmu ešte 2x v priebehu dňa. Pôst v tento deň nie je možné nahradiť iným skutkom kajúcnosti.

K poznačeniu popolom môžete pristúpiť počas sv. omše, ktorá bude v DB o 17.00 a v LR o 18.00

ODPUSTKY V PÔSTE

·  modlitbou krížovej cesty pred riadne ustanovenými zastaveniami z

·  modlitbou Dobrý a preláskavý Ježišu v piatok po svätom prijímaní pred obrazom Ježiša Krista Ukrižovaného. Každý pôstny piatok v Lednických Rovniach pred začiatkom eucharistickej adorácie presunieme 12. zastavenie krížovej cesty pred oltár a modlitbu sa spoločne pomodlíme na záver adorácie.

POBOŽNOSŤ KRÍŽOVEJ CESTY

·         vo farskom kostole v L. R. v nedeľu o 14.00 hod. a v piatok o 17.15 hod.;

·         vo filiálnom kostole v D. B. v nedeľu o 14.00 hod. a v pondelok o 16.25 hod.;

·         v kaplnke v Mednom v nedeľu o 14.00 hod.

VÝŤAŽOK ZBIERKY NA NOVÚ FARU

minulú nedeľu sa vyzbieralo 1618 €, jednotlivci obetovali na faru vo februári spolu 1250 €, teda spolu za február ste obetovali na tento cieľ 2868€

PÔSTNA ZBIERKA NA CHARITU

bude na budúcu nedeľu, Pán Boh odplať a požehnaj vašu ochotu podporovať charitatívne úsilie Cirkvi.

PROJEKT BUDOVANIA RODINNÝCH SPOLOČENSTIEV

začíname realizovať dnes, pozývame všetkým manželov a rodiny, ktorí majú záujem prehĺbiť si vzájomné vzťahy medzi manželmi, rodičmi a deťmi a taktiež všetkých, ktorí si chcú prehĺbiť svoj osobný vzťah s Bohom.

Prvé stretnutie bude v zasadačke Ledrovu o 15.00 hod. UŽ DNES.

UPRATOVANIE KOSTOLA

budúci týždeň  zabezpečuje skupina LR č. 7  DB č. 6 Pán Boh požehnaj ich úsilie.

Nech Vás Pán Boh odmení za všetky vaše modlitby a milodary.