Ples2008 6

Domov arrow Farské oznamy arrow 3. nedeľa po narodení Pána 13. januára 2019 (Krst Krista Pána)
3. nedeľa po narodení Pána 13. januára 2019 (Krst Krista Pána) Tlačiť E-mail
Pondelok, 13 január 2020
Farské oznamy

V liturgickom týždni budeme sláviť:

·       týždeň modlitieb za jednotu kresťanov od 18. - 25. januára, tejto téme bude venované každodenné zamyslenie s modlitbou z dokumentu Svätej stolice „Len o spravodlivosť sa budeš usilovať“, ktoré prednesie ružencové spoločenstvo na konci modlitby sv. ruženca pred sv. omšou, modlitby veriacich pri sv. omšiach a omšový formulár „Za jednotu kresťanov“ na budúcu nedeľu;

·       v piatok spomienku na sv. Antona, opáta;

·       2. nedeľu v období „Cez rok“

Detská sv. omša: bude v pondelok o 17.00 v Dolnej Breznici a o 18.00 v Lednických Rovniach bez nácviku spevu. Ostatné dni v týždni budú v LR sv. omše večer o 18.00 a v nedeľu vo zvyčajnom čase.

Čas a úmysly sv. omší: v rámci oznamov už nebudeme ohlasovať čas sv. omši, okrem prípadov, keď bude v týždni výnimočne zmena času sv. omše. Úmysly sv. omší sú zverejnené vždy na celý mesiac v kalendári na nástenke a tiež budú umiestnené aj na webe farnosti, mnohí si iste aj dátum svojho úmyslu pamätáte. Úmysel bude ohlásený na začiatku sv. omše, tak ako doteraz.

Slávnosť 1. sv. prijímania: s definitívnou platnosťou po dohode s kňazmi okolitých farností budeme sláviť v nedeľu 7. júna o 10.30 vo farskom kostole.

Zápis na 1. sv. prijímanie bude v pondelok po detskej sv. omši v LR aj v DB.

Preto prosím, aby s deťmi prišiel aj jeden z rodičov.

Zbierky na stavbu novej fary: žiadal som o povolenie zbierok biskupským úradom na rok 2020, prvú zbierku budeme mať na budúcu nedeľu. Zbierka bude konaná raz v mesiaci zvyčajným spôsobom pri východe z kostola. Na faru je možné prispieť aj individuálne v sakristii oboch kostolov, aj tento týždeň prispeli individuálni darcovia spolu sumou 5000€. Okrem hmotnej pomoci prosím však aj o duchovnú podporu, prosím o vaše modlitby, aby nás Pán Boh viedol pri diele, do ktorého sa púšťame. Každý váš prejav pomoci, duchovný, či hmotný je vítaný, nech vás dobrotivý Pán požehnáva a odmeňuje.

Upratovanie kostola: v budúcom týždni  zabezpečuje v LR skupina č. 19 (v DB č. 16),  Pán Boh odplať a požehnaj ich snahu a úsilie.

Čas sv. omší v týždni

Deň