Put2008 3

Domov arrow Farské oznamy arrow Nedeľa sv. Rodiny Ježiša, Márie a Jozefa 29. decembra 2019
Nedeľa sv. Rodiny Ježiša, Márie a Jozefa 29. decembra 2019 Tlačiť E-mail
Pondelok, 30 december 2019
Farské oznamy

V liturgickom týždni budeme sláviť:

·              Vigília v utorok o 18.00 zo sviatku Panny Márie Bohorodičky,. Počas sv. prijímania budeme spievať hymnus Teba Bože chválime, čím získame úplné odpustky;

V stredu slávnosť Panny Márie Bohorodičky, prikázaný sviatok, začiatok nového občianskeho roka, sv. omše budú ako v nedeľu.

Počas sv. prijímania budeme spievať Príď Duchu Svätý, Tvorivý, čím získame úplné odpustky.

·              vo štvrtok spomienku na sv. Bazila Veľkého a Gregora Naziánskeho, biskupov a učiteľov Cirkvi;

·              v piatok ľubovoľnú spomienku na Najsvätejšie meno Ježiš;

·              v nedeľu – druhá nedeľa po narodení Pána

Deň, čas a úmysel sv. omší:

Na úmysel ordinára

Utorok: vigília zo sviatku

LR 18.00

Poďakovanie za uplynulý rok a odprosenie na hriechy a nedostatky

Streda:

Panny Márie Bohorodičky, prikázaný sviatok

LR 8.00

Za zdravie a Božie požehnanie pre rodinu Tomanovú a Charbuliakovú

DB 9.15

Za zdravie a Božie požehnanie rodinám:

Dorotčinovej, Kozáčkovej, Cocherovej a Majerechovej

LR 10.30

Za farnosť a za farníkov – Boží ľud

Za zdravie a Božie požehnanie pre rodinu Polakovičovú a Gašparovú

Za zosnulého Jána Polakoviča(1)

Za zdravie a Božie požehnanie pre Gabrielu (50) a za celú rodinu

Na úmysel ordinára

2. nedeľa

po narodení Pána

LR 8.00

Za zdravie a Božie požehnanie pre Antóniu Struhárovú

DB 9.15

Za zdravie a Božie požehnanie pre Máriu a Alexandra Cocherových

LR 10.30

Za farnosť a za farníkov – Boží ľud

Poďakovanie za vianočnú výzdobu: chcem poďakovať všetkým zúčastneným za výzdobu i sponzorom za zakúpenie stojanov a svetielok na vianočné stromčeky. Pán Boh odplať a požehnaj.

Poďakovanie skautom: pod vedením pána Juraja Smahu vyslovujeme za prinesenie Betlehemského svetla.

Jasličkovú pobožnosť v Lednických Rovniach: nacvičili a predviedli deti pod vedením Janky Ďurišovej, Aleny Kvasnicovej s podporou pani riaditeľky ZŠ Ľuby Potočnej a tiež detí a animátori zo skupinky „Dobrý deň to sme“. Všetkým zúčastneným vyslovujeme úprimné Pán Boh odplať a požehnaj.

Jasličkovú pobožnosť v Dolnej Breznici: nacvičili a predviedli deti spevokolu Hviezdička pod vedením Evy Villínovej a Veroniky Dorotčinovej, s podporou pána starostu Lukáša Pekaru. Všetkým účinkujúcim deťom, vedúcim spevokolu a pánu starostovi vyslovujeme úprimné Pán Boh odplať a požehnaj.

Decembrová zbierka na stavbu fary: pred týždňom ste obetovali na faru spolu 1643,40€, ostatné detailnejšie výsledky tohtoročného hospodárenia ponúknem 31. decembra pri večernej sv. omši.

Požehnávanie príbytkov a pastoračné návštevy rodín: začne po Novom roku, prihlásiť sa možno v sakristii od dnes. Uveďte prosím meno, priezvisko, adresu a telefónny kontakt, aby sme si dohodli termín.

Mariánske večeradlo: bude v sobotu o 17.10 v Lednických Rovniach a v nedeľu o 14.00 v Dolnej Breznici.

Novoročná zbierka: bude po sv. omšiach Panny Márie Bohorodičky, Pán Boh odplať vašu štedrosť.

Upratovanie kostola: v budúcom týždni  zabezpečuje skupina č. 17 (v Dolnej Breznici č. 14),

Pán Boh odplať a požehnaj ich snahu a úsilie.