ostrahora2010 21

30. nedeľa - 27. októbra 2019 Tlačiť E-mail
Nedeľa, 27 október 2019
Farské oznamy

V liturgickom týždni budeme sláviť:

·         V pondelok detská sv. omša nebude

·         v piatok máme slávnosť Všetkých svätých, prikázaný sviatok, sv. omše budú ako v nedeľu

vigília sviatku bude už pri sv. omši vo štvrtok večer

·         v sobotu máme spomienku na všetkých verných zosnulých, sv. omše budú ako v nedeľu;

·         31. nedeľu.

Za zdravie a Božiu pomoc pri operácii a za Božie požehnanie pre celú rodinu

Za zdravie a Božie požehnanie pre vnúčence a pravnučky

Za zosnulých rodičov, starých rodičov a členov rodiny

Za zdravie a Božiu pomoc rodine Potočnej, pri príležitosti (50) sobáša

Vš. svätých

Za +Helenu Šurjanovú (30)

Za farnosť a za všetkých farníkov

Dušičky

Za zosnulých rodičov, starých rodičov a členov rodiny

Na úmysel

31.

nedeľa

za + Veroniku, Vincenta Vozárikových, Vincenciu, Alžbetu, Pavla a nevestu

Za farnosť a za všetkých farníkov

Úplné odpustky pre duše v očistci je možné získavať od 1. do 8. novembra raz denne dvoma spôsobmi:

1. vo sviatok Všetkých svätých od 12.00 a v deň Spomienky na všetkých verných zosnulých splnením nasledujúcich podmienok: nábožne navštíviť ktorýkoľvek kostol alebo kaplnku; pomodliť sa modlitbu Otče náš, Verím v Boha a na úmysel Svätého Otca modlitbu Otče náš, Zdravas, Sláva; prijať sviatosť zmierenia krátko predtým alebo potom a Eucharistiu, najlepšie v tej istý deň; vylúčiť akúkoľvek pripútanosť k hriechu.

2.     od 1. - 8. novembra:

nábožne navštíviť ktorýkoľvek cintorín raz denne v hociktorom čase; aspoň mysľou sa pomodliť za zosnulých - napríklad myslieť na nich v dobroprajnosti a myšlienkou im vyjadriť túžbu získať pre nich večné Božie kráľovstvo, sústrediť svoju myseľ na tento úmysel počas celej návštevy na cintoríne; prijať sviatosť zmierenia krátko predtým alebo potom a Eucharistiu, najlepšie v ten istý deň; pomodliť sa Verím v Boha, Otče náš a na úmysel Svätého Otca modlitbu Otče náš, Zdravas, Sláva; vylúčiť akúkoľvek pripútanosť k hriechu.

Mariánske večeradlo: bude v nedeľu o 7.10 v Lednických Rovniach a o 14.00 v Dolnej Breznici.

Sv. spoveď k sviatku všetkých svätých v Dolnej Breznici v pondelok od 16.00 – 17.30 bez sv. omše.

V Lednických Rovniach v utorok, v stredu a vo štvrtok od 16.30 - 18.00. Nespoliehajte sa na poslednú chvíľu.

Spovedanie chorých k 1. piatku:

pondelok: 15.30 Dolná Breznica

utorok: 8.00 L. Rovne - Námestie slobody, Uhrovecká, Jilemnického ulica,  8.45 Horenická Hôrka

štvrtok: 8.30 Medné, 9.00 Lednické Rovne - Medňanská, Záhradná, Sokolská a Májová ulica.

Deň, čas a úmysel sv. omší vo filiálnom kostole:

Piatok: Všetkých svätých

za + Ladislava, Helenu Kresánkových a rodičov

Sobota:  Dušičky

Za duše v očistci

31. nedeľa

za + Karola Gurína, rodičov Gurínových a Fojtíkových

Upratovanie kostola: v budúcom týždni  zabezpečuje skupina č. 6 (v Dolnej Breznici č. 5),

Pán Boh odplať a požehnaj ich snahu a úsilie.