OstraHora2015 1

Domov arrow Život vo farnosti arrow 16. nedeľa - 21. júla 2019
16. nedeľa - 21. júla 2019 Tlačiť E-mail
Pondelok, 22 júl 2019
Farské oznamy V liturgickom týždni budeme sláviť:

·         v pondelok sv. Márie Magdalény

·         v utorok sv. Brigity, rehoľníčky, patrónky Európy

·         v stredu sv. Šarbela Makhlufa

·         vo štvrtok sv. Jakuba, apoštola

·         v piatok sv. Joachima a Annu, rodičov Panny Márie

·         v nedeľu 10. Diecézna púť starých rodičov k Joachimovi a Anne

Za +Jozefa Prekopa (20), Emíliu, Antona a Jozefa Strapkových

Za zdravie a Božie požehnanie pre členky ruže Anny Holúbkovej a členov rodín

Za obrátenie hriešnikov

Za +Emila Slabého

Za zdravie a Božie požehnanie pre Máriu

Sv. omša v piatok vo farskom kostole bude kvôli príprave púte ráno o 7.00 hod.

Deň, čas a úmysel sv. omší vo filiálnom kostole v Dolnej Breznici:

pondelok

za +Jána a Máriu Drgových.

Účasťou na sobotňajšej brigáde pred púťou ste mnohí prejavili svoj záujem zveľaďovať naše pútnické miesto, aby púť prebehla dôstojne. Všetkým som vám nesmierne vďačný, nech vás Pán bohato odmení všetkými potrebnými darmi pre váš život. Ďakujem pánovi starostovi a pracovníkom Obecného úradu, ktorí počas týždňa pripravili priestory k brigáde. Ďakujem všetkým, ktorých ani neviem vymenovať, ani ich nechcem menovať, aby neprišli o svoju odmenu v nebi. Všetkým podporovateľom, pomáhajúcim a brigádnikom vyprosujem hojné nebeské požehnanie. K úplnosti prípravy nás však čakajú ešte 3 brigády.

2. brigáda pri kaplnke sv. Anny: sa uskutoční v piatok od 16.00 hod. Chcem poprosiť o pozametanie a pohrabanie lístia a konárov, vyznačenie parkovísk a informačné tabule. Treba si priniesť hrable a metly.

3. brigáda pri kaplnke sv. Anny: sa uskutoční v sobotu o 9.00 hod. Netreba si nosiť žiadne náradie, budú sa vynášať z kaplnky lavičky, liturgické náčinie a ostatné potrebné veci. Na brigádu pozývam všetkých, ktorí môžu prísť (minulé roky bola núdza o pomocnú ruku práve v tomto čase).

Posledná brigáda pri kaplnke sv. Anny: sa uskutoční v nedeľu od 16.00 hod. Ide najmä o upratanie priestoru po účastníkoch púte. Pán Boh odplať a požehnaj vašu ochotu.

Členovia DHZ Dolná Breznica a Obecná polícia L. Rovne: sú neodmysliteľnou súčasťou organizovania a zabezpečovania poriadku počas púte. Srdečne ich preto i tento rok pozývam na našu púť, bez ich pomoci by organizácia na púti bola sotva zvládnuteľná. Prosím, aby prišli organizovať dopravu na púť v sobotu od 17.00, nakoľko už v tomto čase prichádzajú prví pútnici.

Deň, čas a úmysel sv. omší na pútnickom mieste pri kaplnke sv. Anny :

na úmysel

na úmysel

Nedeľa: 10. diecézna púť starých rodičov

Za Boží ľud a za všetkých zúčastnených

Upratovanie kostola: v budúcom týždni  zabezpečuje skupina č. 10 (v Dolnej Breznici č. 8)