DSS 6

Domov arrow Farské oznamy arrow 6. veľkonočná nedeľa - 26. mája 2019
6. veľkonočná nedeľa - 26. mája 2019 Tlačiť E-mail
Pondelok, 27 máj 2019
Farské oznamy Prosebné dni: sú v pondelok, utorok a v stredu, záväzný je jeden deň. Ich obsahom sú prosby za úrodu. My budeme prosiť dobrotivého Pána Boha o požehnanie našej budúcej úrody v utorok vo farskom kostole prostredníctvom votívnej sv. omše a prosieb v nej na daný úmysel.

Sv. omša v pondelok: bude o 7.00.

V liturgickom týždni budeme sláviť:

·         v utorok votívnu sv. omšu „V čase sejby“ na základe prosebných dní;

·         vo štvrtok slávnosť Nanebovstúpenia Pána, prikázaný sviatok, sv. omše budú o 7.00 a 18.00 v Lednických Rovniach, v Dolnej Breznici o 17.00;

·         7. veľkonočnú nedeľu.

Sviatosť manželstva chcú v Lednických Rovniach prijať: Jakub Ďaďo, pochádzajúci z farnosti Oravský Podzámok a Lucia Slemenská, pochádzajúca z farnosti Lednické Rovne. Kto by vedel o nejakej manželskej prekážke, pre ktorú by menovaní nemohli uzavrieť sviatostné manželstvo, je povinný ohlásiť to vo farskom úrade. Zároveň zahrňme snúbencov do svojich modlitieb.

Sv. omša v sobotu: bude slávená o 15.30 so sobášom s platnosťou na nedeľu v Lednických Rovniach, sv. omša v sobotu večer nebude.

za + Ľudovíta, Máriu Habšudových, Jozefa a Máriu Hromádkových

za + Jozefa, Jozefínu Hruškových, Ondreja, Alžbetu Potočných a členov rodiny Moškovej

na úmysel

Štvrtok:

Nanebovstúpenie Pána,

prikázaný sviatok

za Boží ľud

za zdravie, Božiu pomoc, Bože vedenie pre deti,

za + manžela a členov rodiny

za + rodičov, manžela, za zdravie, Božiu pomoc, Božie vedenie členom rodiny Chaloupkovej

za Boží ľud a snúbencov

7.

veľkonočná nedeľa

za zdravie, Božiu pomoc, Božie vedenie pre členov rodiny Gašparovej a Polakovičovej

za + Vladimíra a Annu Hudecových

Deviatnik k Duchu Svätému: sa začneme modliť od piatka pred sv. omšou.

Dobrý deň, to sme my: je názov stretnutia mládeže, ktoré bude v budove spoločnosti Ledrov vo štvrtok o 15.15. Príďte medzi nás v športovom oblečení, zabavíme sa, možno naučíme nejaké tance, porozprávame tak ako to býva vždy.

Zbierka na katolícke masmédia: bude na budúcu nedeľu. Pán Boh odplať a požehnaj vašu ochotu podporovať šírenie ducha evanjelia i prostredníctvom katolíckych masmédií.

Deň, čas a úmysel sv. omší vo filiálnom kostole:

Štvrtok:

Nanebovstúpenie Pána, prikázaný sviatok

za zdravie, Božiu pomoc, Božie vedenie

pre členov rodiny Gabrišovej a Vačkovej

7. veľkonočná nedeľa

za + Emíliu a Ondreja Novosadových

Upratovanie kostola: v budúcom týždni  zabezpečuje skupina č. 1 (v Dolnej Breznici č. 15), Pán Boh odplať a požehnaj ich snahu a úsilie.