BielaSobota 8

Domov arrow Farské oznamy arrow 2. pôstna nedeľa - 17. marca 2019
2. pôstna nedeľa - 17. marca 2019 Tlačiť E-mail
Nedeľa, 17 marec 2019
Farské oznamy V liturgickom týždni budeme sláviť:

·       v utorok slávnosť sv. Jozefa, ženícha Panny Márie;

·       3. pôstnu nedeľu.

Divadelné predstavenie Sv. František Assiský: bratia kapucíni odohrajú dnes (v nedeľu) v kultúrnom dome v Lednických Rovniach o 16.00. Bratia kapucíni vás všetkých na predstavenie srdečne pozývajú. Cena lístka je 5 eur, môžete si ho kúpiť v sakristii oboch kostolov po sv. omšiach, alebo vo vestibule kultúrneho domu pred predstavením.

za + Eduarda Bajzíka, rodičov Bajzíkových, Plevákových a členov rodiny

za + členov rodiny Hlásnej

na úmysel

za + manželku, jej súrodencov, jej rodičov, za brata a rodičov

za + Jozefa, Julianu, Jozefa Dubových, Štefku a Irenku Rosenbaumové

za Boží ľud

3. pôstna nedeľa

za + Jána, Máriu Tanuškových, Helenu, Leopolda Kučiakových, Jarmilu a Melániu

za + Štefana Tomanu na počesť 2. výročia, za zdravie, Božiu pomoc, Božie vedenie pre členov rodiny Tomanovej a Kucharíkovej

Zapisovanie úmyslov sv. omší: vo farskom i filiálnom kostole je po 5tich mesiacoch ukončené, nakoľko všetky termíny sú už obsadené vašimi úmyslami.

Detská sv. omša: bude v pondelok o 17.00 v Dolnej Breznici a o 18.00 v Lednických Rovniach s nácvikom spevu, ktorý začne 20 minút pred sv. omšou v sakristii.

Dobrý deň, to sme my: mládežnícke stretko bude vo zvyčajnom čase vo štvrtok o 15.15 v hornej budove Zš. Viac info na facebooku. Tešíme sa na vásJ

Úplné odpustky v pôstnom období je možné získať:

·       modlitbou krížovej cesty pred riadne ustanovenými zastaveniami za obvyklých podmienok;

·       modlitbou Dobrý a preláskavý Ježišu v piatok po sv. prijímaní pred obrazom Ježiša Krista Ukrižovaného.

Pobožnosť krížovej cesty bude v budúcom týždni:

·       v Lednických Rovniach v nedeľu o 14.00 a v piatok o 17.15;

·       v Dolnej Breznici v nedeľu o 14.00 a v pondelok o 16.25;

·       v Mednom v nedeľu o 14.00.

Deň, čas a úmysel sv. omší vo filiálnom kostole:

za + Jozefa, Emíliu, Františka Kvasnicových, starých rodičov a za zdravie, Božiu pomoc, Božie vedenie pre členov rodiny Šimovej

3. pôstna nedeľa

za + Filipínu, Ladislava Kozáčkových a rodičov

Spovedanie chorých k Veľkej noci a k 1. piatku: sa uskutoční v 1. aprílovom týždni. Prihlásiť ich je možné v sakristii do 29. marca. Uveďte prosím ich meno, priezvisko a presnú adresu.

Dom charity sv. Gianny v Čadci a Komunita Cenacolo: pozývajú na tretie diskusné fórom o závislostiach. Téma stretnutia je PRÍPRAVA A ŽIVOT V KOMUNITE CENACOLO, živé svedectvá chlapcov, ktorí z tmy prešli do svetla.

Zbierka na kostol je dnes, zbierka na stavbu novej fary: bude na bude na budúcu nedeľu. Pán Boh odplať a požehnaj vašu ochotu podporovať cirkevné ustanovizne.

Jarná brigáda pri Kaplnke sv. Anny: bude v sobotu o 9.00, prosím o účasť všetkých, ktorí môžu prísť, zoberte si so sebou hrable a metly.

Upratovanie kostola: v budúcom týždni  zabezpečuje skupina č. 9 (v Dolnej Breznici č. 4), Pán Boh odplať a požehnaj ich snahu a úsilie.