kcDB 13

Domov arrow Farské oznamy arrow 1. pôstna nedeľa - 10. marca 2019
1. pôstna nedeľa - 10. marca 2019 Tlačiť E-mail
Nedeľa, 10 marec 2019
Farské oznamy Jarné kántrové dni: budú v stredu, v piatok a v sobotu, záväzný je jeden deň. Ich obsahom je príprava na pokánie, sviatosť zmierenia a činorodá láska k blížnemu. Budeme ich sláviť v piatok vo farskom kostole prostredníctvom sv. omše „Za dar lásky“ a prosieb v omši na tento úmysel.

V liturgickom týždni budeme sláviť:

·       v  piatok slávenie jarných kántrových dní;

·       2. pôstnu nedeľu.

Detská sv. omša: bude v pondelok o 17.00 v Dolnej Breznici a o 18.00 v Lednických Rovniach s nácvikom spevu, ktorý začne 20 minút pred sv. omšou v sakristii.

Dobrý deň, to sme my: mládežnícke stretko bude vo zvyčajnom čase vo štvrtok o 15.15 v hornej budove Zš. Viac info na facebooku. Tešíme sa na vásJ

za + Ľuboslava Buriana, Michala, Julianu, Ivana Dorotčinových, Františka Valacha

za + Jozefa Székelyho a členov rodiny Bystrickej

za + Jána, Máriu Hlohovských, deti, starých rodičov, ich deti

a členov rodiny Dzurkovej

za zdravie, Božiu pomoc, Božie vedenie a úspešný pôrod pre Ivanu

za + Františka, Alžbetu Turzových, Jozefa, Máriu Bahnových, ich rodičov,

za zdravie, Božiu pomoc, Božie vedenie pre členov rodiny Turzovej a Javorkovej

za Boží ľud

2. pôstna nedeľa

za + Emila a Paulínu Mauerových

za + Ondreja, Katarínu, Ľubomíra Jakušových, Eduarda a Máriu

Cesta obnovy života a vzťahov vo farnosti: je názov projektu, ku ktorému nás povzbudil pán biskup v pastierskom liste. Pri východe z kostola budú miništranti, ktorí majú letáčik s otázkami pre každého z vás. V ňom môžete vyjadriť svoj názor. Symbolom vďačnosti sú darčeky, uvedené v letáku, z ktorých jeden si môžete vybrať ako poďakovanie za vaše odpovede. Medzi darčeky sa podarilo zaradiť najnovšie CD Simy Martausovej, namiesto pôvodne avizovaného staršieho CD. Ďakujeme za vašu angažovanosť a otvorenosť.

Úplné odpustky v pôstnom období je možné získať:

·       modlitbou krížovej cesty pred riadne ustanovenými zastaveniami za obvyklých podmienok;

·       modlitbou Dobrý a preláskavý Ježišu v piatok po sv. prijímaní pred obrazom Ježiša Krista Ukrižovaného, ktorú sa modlievame spoločne na záver piatkovej adorácie.

Pobožnosť krížovej cesty bude v budúcom týždni:

·       v Lednických Rovniach v nedeľu o 14.00 a v piatok o 17.15;

·       v Dolnej Breznici v nedeľu o 14.00 a v pondelok o 16.25;

·       v Mednom v nedeľu o 14.00.

Stretnutie rodičov prvoprijímajúcich detí: bude v piatok po večernej sv. omši o 18.50.

Spovedanie chorých k Veľkej noci a k 1. piatku: sa uskutoční v 1. aprílovom týždni. Prihlásiť ich je možné v sakristii do 29. marca. Uveďte prosím ich meno, priezvisko a presnú adresu.

Jarná zbierka na charitu: je dnes, Pán Boh odplať a požehnaj vašu ochotu podporovať charitné úsilie Cirkvi.

Sv. František Assiský: je názov divadelného predstavenia, ktoré bratia kapucíni odohrajú na budúcu nedeľu v kultúrnom dome v Lednických Rovniach o 16.00. Predstavenie je pripravené pre divákov od 12 do 99 rokov. Cena lístka je 5 eur. Bratia kapucíni vás všetkých na predstavenie, v ktorom účinkujú aj naši dvaja rodáci Peter Loduha a Matej Zbranek, srdečne pozývajú. Lístky si môžete kúpiť v sakristii oboch kostolov a na Obecnom úrade Lednické Rovne.

Deň, čas a úmysel sv. omší vo filiálnom kostole:

za + Františka Fojtíka na počesť 20. výročia, členov rodiny a za zdravie, Božiu pomoc, Božie vedenie pre členov rodiny Fojtíkovej

2. pôstna nedeľa

za + Alojza, Františku, Štefana a členov rodiny Tejzrovej

Zbierka na kostol: bude na budúcu nedeľu, Pán Boh odplať a požehnaj vašu ochotu podporovať cirkevné ustanovizne.

Upratovanie kostola: v budúcom týždni  zabezpečuje skupina č. 8 (v Dolnej Breznici č. 3), Pán Boh odplať a požehnaj ich snahu a úsilie.