Put2013nedela 7

Domov arrow Farské oznamy arrow 8. nedeľa - 3. marca 2019
8. nedeľa - 3. marca 2019 Tlačiť E-mail
Nedeľa, 03 marec 2019
Farské oznamy V liturgickom týždni budeme sláviť:

·         v pondelok ľubovoľnú spomienku na sv. Kazimíra

·         popolcovú stredu;

·         1. pôstnu nedeľu.

Popolcová streda: je deň pokánia a prísneho pôstu kedy sa neje mäso. Pôst znamená iba raz dosýta sa najesť, pričom možno prijať trochu pokrmu ešte dvakrát v priebehu dňa. Pôst v tento deň nie je možné nahradiť iným skutkom kajúcnosti. Liturgicky sa vyznačuje poznačením popolom veriacich na čele a slovami: „Kajajte sa a verte evanjeliu“. K pomazaniu popolom môže pristúpiť každý človek počas sv. omše, ktorá v tento deň bude slávená v Dolnej Breznici o 17.00 a v Lednických Rovniach o 18.00.

Úplné odpustky v pôstnom období je možné získať:

·         modlitbou krížovej cesty pred riadne ustanovenými zastaveniami za obvyklých podmienok;

·         modlitbou Dobrý a preláskavý Ježišu v piatok po svätom prijímaní pred obrazom Ježiša Krista Ukrižovaného. Každý pôstny piatok v Lednických Rovniach pred začiatkom eucharistickej adorácie presunieme 12. zastavenie krížovej cesty pred oltár a modlitbu sa spoločne pomodlíme na záver adorácie.

Pobožnosť krížovej cesty v pôstnom období bude bývať:

·         vo farskom kostole v Lednických Rovniach v nedeľu o 14.00 a v piatok o 17.15;

·         vo filiálnom kostole v Dolnej Breznici v nedeľu o 14.00 a v pondelok o 16.25;

·         v kaplnke v Mednom o 14.00.

Detská sv. omša a mládežnícke stretko: kvôli jarným prázdninám nebudú.

Sv. omša v pondelok: bude o 7.00.

za + Karlu Bláhovú, rodičov Libora a Máriu

za + Jána Polakoviča, Jozefa, Antóniu Ježových

Popolcová streda

za + Rudolfa a Matildu Cyprianových

za Boží ľud

za zdravie, Božiu pomoc, Božie vedenie

pre členov rodiny Mičkovej, Balážovej, Prekopovej a Barkovej

za + Annu, Miloslava a Juraja Pagáčových

1. pôstna

nedeľa

za + Juraja Koudelíka a rodičov

za zdravie, Božiu pomoc, Božie vedenie pre syna Dušana,
členov rodiny Kamenickej, Magalovej a Čížovej

Sviatosť krstu budeme sláviť: v sobotu o 9.00 vo farskom kostole. Krstná náuka bude o 8.00 vo farskej budove. Krstnej náuky sa musia zúčastniť rodičia a krstní rodičia, bude trvať približne 40 minút, potom bude možné ísť domov pre dieťa a vrátiť sa na krst. Príležitosť k sv. spovedi bude počas týždňa pred sv. omšami vo farskom kostole.

Sv. František Assiský: je názov divadelného predstavenia, ktoré bratia kapucíni odohrajú 17. marca v kultúrnom dome v Lednických Rovniach o 16.00. Predstavenie je pripravené pre divákov od 12 do 99 rokov. Cena lístka je 5 eur. Bratia kapucíni vás všetkých na predstavenie, v ktorom účinkujú aj naši dvaja rodáci Peter Loduha a Matej Zbranek, srdečne pozývajú. Lístky si môžete kúpiť v sakristii oboch kostolov a na Obecnom úrade Lednické Rovne. V mene bratov kapucínov ďakujeme za sponzorské poskytnutie kultúrneho domu Obecnému úradu LR a a.s. RONA.

Deň, čas a úmysel sv. omší vo filiálnom kostole:

Popolcová streda

za zdravie, Božiu pomoc, Božie vedenie pre členov rodiny Gabrišovej a Beňovej

1. pôstna nedeľa

za zdravie, Božiu pomoc,  Božie vedenie pre členov rodiny Valachovej a Eglyovej

Jarná zbierka na charitu: bude na budúcu nedeľu, Pán Boh odplať a požehnaj vašu ochotu podporovať charitné úsilie Cirkvi.

Upratovanie kostola: v budúcom týždni  zabezpečuje skupina č. 7 (v Dolnej Breznici č. 2), Pán Boh odplať

a požehnaj ich snahu a úsilie.