PutSobota 30

Zabudli ste heslo?
Nemáte účet? Vytvorte si ho!

Kto je Online

Ako sa Ti páči naša stránka (ohodnoť od 1-5, 1 je najlepšia)

Navštívilo nás

Návštevníkov: 2485017

1. adventná nedeľa - 2. decembra 2018 Tlačiť E-mail
Pondelok, 03 december 2018
Farské oznamy V liturgickom týždni budeme sláviť:

·         v pondelok spomienku na sv. Františka Xaverského, kňaza;

·         v utorok ľubovoľnú spomienku na sv. Jána Damascénskeho, kňaza a učiteľa Cirkvi;

·         vo štvrtok ľubovoľnú spomienku na sv. Mikuláša, biskupa;

·         v sobotu slávnosť Nepoškvrneného počatia Panny Márie, prikázaný sviatok, sv. omše budú ako v nedeľu, vigílna sv. omša bude v piatok o 18.00;

·         2. adventnú nedeľu, ktorá má titul biblická nedeľa.

Detská sv. omša: bude v pondelok o 18.00 iba v Lednických Rovniach s nácvikom spevu 15 minút pred sv. omšou v sakristii. Deti z Dolnej Breznice sa nemusia zúčastniť detskej sv. omše v L. Rovniach.

za zdravie, Božiu pomoc,Božie vedenie pre členov rodiny Körmendyovej

za zdravie, Božiu pomoc,Božie vedenie pre Milana a členov rodiny

za + členov rodín Bajzíkovej, Válkovej, Drličkovej a Krivošovej

za + Emila na počesť 1. výročia, Františka, Júliu a Františka Slabých

Piatok: vigília zo sviatku

za + rodičov Strhákových a Velikých

Sobota:

Nepoškvrnené počatie Panny Márie, prikázaný sviatok

za + Amáliu Burdejovú, Milana, členov rodiny Fedorovej,

Burdejovej a Slivkovej

za Boží ľud

2. adventná

nedeľa

za + Dalibora Vanku a Daniela Seilera

za Boží ľud

Ostražitosť v súvislosti so žiadosťami o finančnú pomoc: je aktuálna najmä v stále blížiacom sa čase Vianoc, kedy môžeme pozorovať stúpajúci počet ľudí, či rôznych organizácií, ktorí sa snažia oslovovať nás osobne na ulici, pred vstupom do nákupných centier, telefonicky, písomne, či elektronickou poštou. Žiadajú nás o finančný príspevok pre niekoho, kto je chorý, nevládny, či akokoľvek trpiaci, často apelujúc na náš súcit, či vierovyznanie. Ich žiadosť je často sprevádzaná vytváraním tlaku na naše kresťanské cítenie a svedomie. Cieľom tejto výzvy nie je urobiť za vás rozhodnutie, či prispieť, alebo nie. Cieľom nie je ani vyjadriť sa, či sú ich príbehy pravdivé a žiadosti opodstatnené, alebo vymyslené a preto podvodné. Cieľom tejto výzvy je posilniť a ochrániť vaše svedomie pred manipuláciou. Jednou z možných reakcií je vysvetliť tým, ktorí vás oslovia so žiadosťou o príspevok, že naše charitné aktivity spravuje a organizuje diecézna charita. Pravidelne prispievate v zbierkach na aktivity slovenskej katolíckej charity, ako je tomu i dnes. Každý váš príspevok je veľkou pomocou trpiacim a zápasiacim o denné prežitie. Katolícka charita pravidelne vydáva správu o tom, kde boli použité vaše milodary. Takisto podporujete aktivitu erka Dobrá novina, kde obetujete svoje milodary koledníkom, ktorí navštívia váš príbytok v čase Vianoc. Aj vďaka vám sa  podarilo zachrániť a zmeniť mnoho životov. Vďaka vašim milodarom v Dobrej novine bolo možné v uplynulom roku vybudovať vodné dielo v Turkane v Keni a zachrániť mnoho ľudí od smrti smädom. Aj vďaka vám sa zriadilo Centrum sv. Antona v Rwande, slúžiace na socializáciu detí z ulice. Vďaka vám boli zachránené životy mnohých migrantov, mnohých detí a tých najúbohejších. Celkovo bolo podporených 26 projektov Dobrej noviny v Etiópii, Južnom Sudáne, Rwande, Keni, Kamerune a Ugande. Takisto ste pred časom obetovali svoje potraviny v potravinovej zbierke, ktorú organizovala diecézna charita v spolupráci s Tescom. Aj vďaka vám sa podarilo vyzbierať 24 ton produktov v hodnote 40 tisíc €. Aj vďaka tejto obete ste umožnili mnohým rodinám mať radostnejšie Vianoce. Tieto skutočnosti uvádzame iba z jediného dôvodu, aby ste nemali obavy povedať tým, ktorí apelujú na vaše svedomie, vieru a charakter nasledovné: „Prepáčte, ale ja som už prispel / prispela v zbierke na charitu a prispejem aj koledníkom v Dobrej novine. Ak chcete, obráťte sa so svojim problémom na tieto organizácie a hľadajte riešenie spolu s nimi.“ Vy milí veriaci robíte aj v tejto oblasti veľa, za čo vám patrí hlboká vďačnosť a hojné nebeské požehnanie.

Jesenná zbierka na charitu: je dnes, Pán Boh odplať a požehnaj vašu ochotu podporovať charitné úsilie Cirkvi.

Prvé stretnutie koledníkov Dobrej noviny: bude v utorok o 16.00 v dolnej budove ZŠ. Deti, prineste si so sebou na stretnutie flauty.

Deň, čas a úmysel sv. omší vo filiálnom kostole:

Sobota: Nepoškvrnené počatie Panny Márie,  prikázaný sviatok

za + Štefániu, Antona Kučiakových

a rodičov Zuzíkových

2. adventná nedeľa

za + Ivana Fojtíka, rodičov Dubových a Fojtíkových

Zbierka na kostol: bude na budúcu nedeľu, Pán Boh odplať a požehnaj vašu ochotu podporovať cirkevné ustanovizne.

Spoločná sv. spoveď pred Vianocami bude 18. decembra v utorok: vo filiálnom i farskom kostole v rovnakom čase od 11.00 - 12.30 a od 14.00 - 16.00. Kompletný rozpis spoločných sv. spovedí v dekanáte Púchov je k dispozícii vo výveskách a na web stránke farnosti.

Sv. spoveď k 1. piatku:

·         Lednické Rovne: v utorok, v stredu a vo štvrtok pol hodinu pred sv. omšou, v piatok 17.00 - 18.00;

·         Dolná Breznica:   v pondelok od 16.30 - 17.00.

Spovedanie chorých k Vianociam a k 1. piatku:

·         pondelok: 8.30 Lednické Rovne - Námestie slobody, Sokolská, Uhrovecká a Jilemnického ulica,

9.45 Horenická Hôrka, 15.00 Dolná Breznica;

·         štvrtok:         8.30 Lednické Rovne - Rovňanská, Záhradná a Medňanská ulica;

·                                       piatok:      8.30 Lednické Rovne - Súhradka a Májová ulica.

Upratovanie kostola: v budúcom týždni  zabezpečuje skupina č. 11 (v Dolnej Breznici č. 4), Pán Boh odplať

a požehnaj ich snahu a úsilie.