dusicky 12

Zabudli ste heslo?
Nemáte účet? Vytvorte si ho!

Kto je Online

Ako sa Ti páči naša stránka (ohodnoť od 1-5, 1 je najlepšia)

Navštívilo nás

Návštevníkov: 2484991

33. nedeľa - 18. novembra 2018 Tlačiť E-mail
Pondelok, 19 november 2018
Farské oznamy V liturgickom týždni budeme sláviť:

·         v utorok spomienku na blahoslavenú Annu Kolesárovú, pannu a mučenicu;

·         v stredu spomienku Obetovania Panny Márie;

·         vo štvrtok spomienku na sv. Cecíliu, pannu a mučenicu;

·         v  piatok ľubovoľnú spomienku na sv. Kolumbána, opáta;

·         34. nedeľu, slávnosť Krista Kráľa.

Výročná farská poklona: bude pred vyloženou Oltárnou Sviatosťou vo farskom kostole na budúcu nedeľu Krista Kráľa. Liturgia tohto sviatku ponúka príležitosť obnovy zasvätenia ľudského pokolenia Najsvätejšiemu srdcu Ježišovmu účasťou na verejnom recitovaní modlitby Ježišu, Vykupiteľ ľudského pokolenia, čím sa získajú úplné odpustky. Vyžaduje sa byť v posväcujúcej milosti, vylúčiť náklonnosť i k ľahkému hriechu, sv. prijímanie a modlitba na úmysel Sv. Otca. Aby bolo čo najviac možností získať ich, povinné modlitby sa pomodlí moderátor každej skupiny v rámci svojej poklony, ktorú bude moderovať. Každá skupina sa môže pomodliť podľa svojich zvyklostí a k tomu sa pridajú povinné modlitby na získanie úplných odpustkov. Podľa liturgických pravidiel má byť poklona ucelená, ničím neprerušená, preto ju nie je možné konať medzi sv. omšami. Pozývam k poklone do farského kostola veriacich a ružencové spoločenstvá z celej farnosti a zo všetkých filiálnych oblastí podľa rozpisu:

Dolná Breznica, Medné a Horenická Hôrka

Tešitelia Božského srdca ružencové spoločenstvá LR

Tichá adorácia

Eucharistické požehnanie

Detská sv. omša: v budúcom týždni nebude.

Sv. spoveď v domove dôchodcov: bude vo štvrtok o 9.00.

Sviatosť krstu budeme sláviť vo farskom kostole: v sobotu o 9.00. Krstná náuka bude o 8.00 vo farskej budove. Krstnej náuky sa musia zúčastniť rodičia a krstní rodičia, bude trvať približne 40 minút, potom bude možné ísť domov pre dieťa a vrátiť sa na krst. Príležitosť k sv. spovedi bude počas týždňa pred sv. omšami vo farskom kostole.

za + členov rodín Barcíkovej a Piatrikovej

za + členov rodín Rendekovej, Matejíčkovej, Suchánkovej,

za zdravie, Božiu pomoc, Božie vedenie pre členov rodiny Rendekovej

za + Margitu, Jána, Loduhových, Gejzu, Jána a Helenu

za zdravie, Božiu pomoc, Božie vedenie pre manželov pri príležitosti slávenia 20. výročia sobáša a pre manželov pri príležitosti slávenia 50. výročia sobáša

za + Róberta Ondruša na počesť 20. výročia,

starých rodičov Ondrušových a Vráblovývh

za zdravie, Božiu pomoc, Božie vedenie pre manželov Pacíkových, deti a vnúčatá pri príležitosti slávenia 50. výročia sobáša

34. nedeľa:

Krista Kráľa

za + Máriu di Gaspero

za Boží ľud

Spovedanie chorých k Vianociam:  sa uskutoční v prvopiatkovom decembrovom týždni. Prihlásiť ich je možné v sakristii do 30. novembra. Uveďte prosím ich meno, priezvisko a presnú adresu.

Potravinová zbierka: bude prebiehať vo štvrtok, v piatok a v sobotu 10.00 - 20.00. Podujatie organizuje Diecézna charita Žilina v spolupráci s Tescom v predajniach najbližšie k nám v Lednických Rovniach a v Púchove. Zapojiť sa je možné kúpením trvanlivých potravín a následným ich odovzdaním na označenom mieste v predajni, ktoré pracovníci charity distribuovať ľuďom v núdzi. Tesco finančne podporí charitatívne organizácie 20% z hodnoty darovaných potravín.

Diecézna charita Žilina: pozýva na výstavu fotografií a inšpiratívnych príbehov ľudí - klientov, ktorým charita podala pomocnú ruku. Môžete ju vidieť v obchodnom centre Mirage v Žiline od 16. - 25. novembra.

Zapisovanie úmyslov na sväté omše slávené vo farskom kostole v Lednických Rovniach s reguláciou: čo znamená 1 sv. omša na celý rok, bude prebiehať len počas pracovného týždňa v úradných hodinách v kancelárii farského úradu od pondelka. Zdôrazňujem dva podstatné rozdiely oproti spôsobu zapisovania v minulosti: miesto - kancelária farského úradu a čas - úradné hodiny.

KANCELÁRIA FARSKÉHO ÚRADU: bude otvorená polhodinu po sv. omšiach v pondelok, utorok, stredu a piatok, aktuálny čas sv. omší je uvedený vo farských oznamoch vo výveske pri farskom i filiálnom kostole a na webovej stránke farnosti v sekcii farské oznamy. Kancelária bude zatvorená v čase prvopiatkového týždňa, kedy prebieha spovedanie k 1. piatku v celej farnosti a spovedanie chorých, dekanátneho spovedania pred Vianocami a Veľkou nocou, štátnych a cirkevných sviatkov a iných udalostí, uvedených v aktuálnych farských oznamoch. Rozpis úradných hodín sa nachádza pri dverách do fary, pri dverách do kancelárie a na webovej stránke farnosti.

Deň, čas a úmysel sv. omší vo filiálnom kostole:

za + Annu, Štefana Pekarových, Annu a Václava Fojtíkových

34. nedeľa: Krista Kráľa

za + Emíliu, Jozefa Barkových a rodičov

Upratovanie kostola: v budúcom týždni  zabezpečuje skupina č. 9 (v Dolnej Breznici č. 2), Pán Boh odplať

a požehnaj ich snahu a úsilie.