Náhodný obrázok


Koledovanie 2

Domov arrow Otázky a odpovede arrow Otázka a odpoveď č. 2
Otázka a odpoveď č. 2 Tlačiť E-mail
Napísal Správca Farnosti   
Streda, 08 apríl 2009
2.    Ako sa používajú posvätené bahniatka? Rada by som vedela, konkrétne situácie a spôsoby, kde sa práve táto svätenina dá použiť
 
 
Týždeň pred Veľkou nocou, na Kvetnú nedeľu, sa pripomína deň palmových ratolestí, ktorými ľudia vítali
Ježiša Krista pri jeho vstupe do Jeruzalema.
Na Slovensku palmové listy nahradili bahniatka rozkvitnuté ratolesti vŕby či rakyty, ktoré symbolizujú prebúdzajúci sa život na začiatku jari. Bahniatka sú symbolom života. Pripomínajú, že tak, ako sa ich kvet udrží po celý rok, tak aj život má charakterizovať stabilita a jednotnosť.
Traduje sa, že tieto konáriky dokážu ochrániť dom a jeho obyvateľov od zásahu blesku, pred požiarom a inými pohromami. Vzhľadom k tomu, že vydržia po celý rok, je možné uchovávať ich v domácnostiach a modlievať sa pri  nich. Ich duchovný zmysel však spočíva v tom, že veriacim pripomínajú slabosť človeka v zasadzovaní sa za dobro, keď zástup, ktorý v Jeruzaleme kričal Ježišovi na slávu pri jeho vstupe do Jeruzalema: „hosanna“, o pár dní na to kričal: „ukrižuj ho“. V aplikácii na náš duchovný život nám tieto ratolesti majú pomáhať v každodennej snahe rozhodovania sa pre dobro, ktorým je Ježiš Kristus a jeho láska k človeku nás má v tejto motivácii posilňovať.
 
                                                                                                                                           správca  farnosti
 
Ďalšia >
© 2019 Farnosť Lednické Rovne
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.