Put2013sobota 6

Domov arrow História farnosti arrow Kostol - Dolná Breznica
Kostol sv. Pavla - Dolná Breznica PDF Tlačiť

Kostol sv. Pavla - Dolná Breznica
V roku 1996 sa občania Dolnej Breznice rozhodli, že postavia kostol. Bolo to rozhodnutie odvážne. Dnes po niekoľkých rokoch pozeráme na novostavbu kostola Sv. Pavla a do očí sa nám tlačia slzy. Slzy radosti a šťastia. Podarilo sa nám dobudovať dielo hodné chvály Pána. Je Božím stánkom, domom útechy a miestom Božích milostí. Už oddávna ľudia túžili postaviť si dom, mať krásnu záhradu a zdravú rodinu. A práve ku zdravej kresťanskej rodine neodmysliteľne patrí kostol a všetko, čo sa k nemu viaže.
11. júla 2004 o 10,30 hod. sa konalo vysvätenie kostola na ktorom sa zúčastnil  J. E. Mons.  marián Chovanec, nitrianský pomocný biskup

Želám veriacim z Dolnej Breznice, aby vždy, keď budú prítomní vo svojom kostole, obetovali Pánu Bohu svoje životy, svoje radosti a starosti, svoje nádeje a túžby, svoje zdravie a choroby, svoje deti, manželov a manželky, svoju obec. Aby pri každej sv. omši spájali svoje obety s Ježišovou obetou a dokázali tak s Božou pomocou statočne a zodpovedne prežívať svoj život.

K tomu žehná správca farnosti Mgr. Jozef Šamaj.