Náhodný obrázok


PutNedela 0

Prihlásenie


Zabudli ste heslo?
Nemáte účet? Vytvorte si ho!

Kto je Online

Anketa

Ako sa Ti páči naša stránka (ohodnoť od 1-5, 1 je najlepšia)
 

Navštívilo nás

Návštevníkov: 3628147

Domov
Aktuálna zmena ohľadom verejného slávenia bohoslužieb Tlačiť E-mail
Napísal Administrator   
Sobota, 17 október 2020
Bratislava 14. októbra (TK KBS)
Úrad verejného zdravotníctva vydal v stredu 14. októbra večer konečnú verziu opatrení, ktoré budú záväzné od štvrtka 15. októbra 2020. Z dokumentu vyplýva, že hromadné podujatia napokon nebudú zakázané úplne: bude možné ich konať so zásadným obmedzením, teda maximálne do 6 osôb.
Po konzultácii s Úradom verejného zdravotníctva hovorca KBS Martin Kramara potvrdil informáciu, že toto pravidlo sa vzťahuje aj na bohoslužby. Znamená to, že slávenie verejných bohoslužieb zostáva možné, avšak s limitom 6 osôb, vrátane kňaza, podobne, ako je tomu v tejto chvíli napríklad aj v Českej republike.
"Hoci to nie je veľká zmena, bude predsa uskutočniteľné, aby na svätú omšu prišla napríklad aspoň rodina, na ktorej úmysel je daná bohoslužba slávená," povedal pre TK KBS Martin Kramara s tým, že KBS o danej veci už informovala biskupov, a momentálne sa pripravuje aktualizácia informácií pre kňazov.
Spovedanie: je možné dohodnúť telefonicky.
Všetky sv. omše vo farskom i filiálnom kostole: sa budú sláviť pri počte 6tich ľudí vrátane kňaza. Prednosť účasti na sv. omši majú členovia rodiny, pre ktorých sa úmysel bude sláviť.
Nedelné sv. omše budú o 8.00 v Lednických Rovniach o 9.15 v Dolnej Breznici.
Svätá omša o 10.30 nebude, ale v čase od 10.30 - 11.00 budem rozdávať sv. prijímanie pri zachovaní max 6 ľudí v kostole. Preto rešpektujte tento režim a vstupujte do kostola až keď iní odídu. Teda vstupujte v dávkach po 6.
 
< Predchádzajúca   Ďalšia >
© 2021 Farnosť Lednické Rovne
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.