Náhodný obrázok


Advent2014 3


Domov arrow News arrow Posledné novinky arrow Komunita CENACOLO
Komunita CENACOLO Tlačiť E-mail
Napísal Administrator   
Pondelok, 17 december 2007

Dnes sa Vám v Dávidovom meste narodil Spasiteľ Kristus Pán   (Lukáš 2:11)

Je štvrtok 13.12 2007a my rodičia odchádzame na vianočné stretnutie Spoločenstva Cenacolo do Cunea. Ideme do mesta na sever Talianska, kde vznikla naša nádej a nádej našich synov. Ideme na stretnutie so sestrou Elvírou, ktorá celý svoj život obetovala nám rodičom a našim deťom, mnohým strateným osobám a predovšetkým Bohu.

Komunita Cenacolo
Komunita Cenacolo
 Ideme do mesta, do ktorého mnohí prichádzajú so smútkom v srdci a odchádzajú s úsmevom na tvári. Ideme posúdiť deti podľa ich vnútra a nie podľa zovňajšku. Vážime si ich kvôli ceste, ktorú si vybrali a ktorá je dlhá a korenistá, plná odriekania, ale aj plná nádeje na spásu.
Je sobota, a my odchádzame do komunitného domu v Envie, kde žije 22 chlapcov. Medzi nimi je aj Martin. Tu sú chalani, ktorí dostali od komunity dar a to je zváračský kurz.
Je úžasné vidieť, ako chlapci, ktorí fetovali, boli alkoholici, alebo hrali hazardné hry, s ľahkosťou, láskou a úsmevom pripravili program, uvarili obed a večeru a ešte nás aj obsluhovali, ako vo vychýrenej reštaurácii. Nedá mi pripomenúť, že len rodičov bolo 330.
Boli tam Chorváti, Poliaci,a Slováci.To sú chvíle na ktoré sa nedá zabudnúť. Nezabudnem na katechézu sestry Elvíri, ktorá rozprávala o láske. Láska je trvalá, lebo láska je život, vernosť, odvaha. Láska riskuje, láska je pomoc druhým - dobročinnosť. Láska je hlboký pokoj aj keď ťa hnevajú, urážajú a ubližujú ti.a naše deti sú v komunite preto, lebo pochopili, že tam existuje láska. Láska k Bohu, lebo Božie slovo uzdravuje, oslobodzuje, dáva ti pokoj od hlavy po päty.
V nedeľu sme strávili v športovej hale v Cuneu. Chlapci a dievčatá pre nás pripravili úžasný program. Svätá omša,ruženec a živý Betlehem nás preniesli do jednoduchého a malého domčeka v Nazarete, kde žena Mária povedala svoje bezpodmienečné „áno“ Bohu i ľudstvu, mne, tebe, nám všetkým !
Zhlboka sme vdýchli túto atmosféru dôvernosti, aby sme spolu s Máriou mohli prežívať mystérium lásky, ktorú nám prinášajú Vianoce. Privítajme túto zvesť s dôverou a nechajme sa oslobodiť a uzdraviť zo svojho nepokoja, strachu, smútku, úzkostlivosti,osamelosti,závisti a žiarlivosti  oslobodiť od každej ťarchy, ktorá nám nedovoľuje prežívať lásku, nádej,radosť a pokoj v srdci.
Vianoce nám tiež prichádzajú pripomenúť našu skrytú túžbu a vnútornú potrebu zmierenia, odpustenia a uzdravenia, prichádzajú, aby sme znovu objavili stratené priateľstvá, prerušené dialogy, prosby a odpustenie, zhasnuté úsmevy a našli obnovenú radosť a vieru. Aby sme vedeli prežívať vianoce autenticky, musíme sa znovu narodiť s týmto malým Dieťaťom, ktoré nám neustále rozpráva o nekonečnej vernej a bezpodmienečnej Božej láske, láske Boha, ktorý je vášnivo zaľúbený do svojich stvorení, pre ktoré neváha vydať seba samého.
Tento rok strávim už 3 vianoce bez môjho syna. Lukáš je v Medjugorjí už 2,5roka, na stretnutie neprišiel, pretože má zodpovednosť. Robí 7 m kométu, ktorá má zasvietiť na Božie narodenie, a ja sa modlím za to, aby to stihol a aby urobil radosť všetkým, ktorí budú prežívať Božie narodenie v Medjugorjí. Viem, že je šťastný, a keď je šťastný on, aj ja som šťastná. Viem, že sa modlí za mňa a ja za neho. Modlitba je to, čo nás spája.
Na záver Vám chceme popriať požehnané Vianoce, pokoj v duši, aby ste našli lásku v srdci  a do Nového roku pevné zdravie, šťastie a dôveru v Božiu prozreteľnosť.

                                                                                                 rodičia spoločenstva Cenacolo

Komunita Cenacolo
Komunita Cenacolo
Komunita Cenacolo
Komunita Cenacolo
 

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >
© 2022 Farnosť Lednické Rovne
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.